Zasłony do pokoju dziecięcego, czy warto kupić

W dzisiejszych czasach często odchodzi się od zasłon w oknach, zastępują je rolety, czy żaluzje. Warto jednak rozważyć zawieszenie zasłon, zwłaszcza w pokoju dziecięcym, gdzie będą nie tylko pięknie wyglądać ale i przynosić dużo korzyści a zdrowy sen malucha, jest z nich najważniejszą. Ogromny wybór wzorów, sprawia że można jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamienić sypialnię malucha w bajkowy świat.

Praktyczne i funkcjonalne zasłony do dziecięcej sypialni.

Każdemu rodzicowi zależy na wypoczętym dziecku a spokojny, zdrowy sen jest do tego niezbędny. Dobrze dopasowane zasłony do pokoju dziecięcego, dają efekt zaciemnienia, pomagają w odcięciu od bodźców zewnętrznych a tym samym ułatwiają wieczorne wyciszenie. Jest to jeden z warunków bezproblemowego zasypiania i dobrego snu zarówno malucha, jak i trochę starszego dziecka. Dodatkowo, zasłony zwłaszcza wieczorem i rankiem, zapewnią bezpieczeństwo przed wzrokiem obcych osób. Warto przemyśleć wybór materiału, z którego wykonane są zasłony. W dziecięcej sypialni najlepiej sprawdzą się naturalne materiały, antyalergiczne.

Zasłony, nie tylko praktyczny ale i piękny dodatek.

Zasłony mogą być nie tylko praktyczne ale potrafią błyskawicznie odmienić wystrój dziecięcej sypialni. Ogromny wybór materiałów wzorów, kolorów, pozwala wkomponować je w każde wnętrze. Zawieszenie zasłon to prosty sposób na nadanie unikalnego charakteru każdemu pokojowi, czy to niemowlaka czy dziecka w wieku przedszkolnym. Zależnie od efektu, który pragniemy uzyskać, zasłony mogą tworzyć wrażenie przytulności lub wręcz przeciwnie, lekkości. Jeśli wybierzemy te długie, sięgające podłogi, w ciepłych kolorach, pasujących oczywiście do wnętrza, nieprzepuszczające światła, pokój będzie sprawiał wrażenie ciepłego i przytulnego. Natomiast krótkie, jasne zasłony, uszyte z przewiewnego lnu czy bawełny, nadadzą sypialni malucha, wrażenia lekkości i nowoczesności.

Podróż do zaczarowanego lasu albo wnętrza statku kosmicznego.

Za pomocą zasłon, można zamienić pokój dziecka w zaczarowany las, komnatę księżniczki czy wnętrze statku kosmicznego. Jeśli maluch ma ulubionego bohatera z bajek, można znaleźć zasłony z tą postacią, które oprócz funkcji dekoracyjnej, sprawią przyjemność dziecku. A gdy podrośnie, zmiana dekoracji okien, może szybko zmienić bajkowy klimat pokoju, w bardziej pasujący do starszego dziecka. Zamiana zasłony z jednorożcem, na taką w stylu skandynawskim, będzie niedrogim a widocznym sposobem na odmianę pomieszczenia. Neutralne wzory, bez konkretnego motywu, będą również dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy rodzeństwo ma wspólny pokój.